Hakkımızda

Biz kimiz

Nestlé Beslenme Enstitüsü (NNI), Vevey/İsviçre merkezli kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Önde gelen bilimsel temelli bilgileri ve eğitimleri, farklı etkileşim yollarıyla dünyanın dört bir yanındaki sağlık hizmetleri çalışanları, bilim insanları, beslenme toplulukları ve paydaşları ile paylaşır. Enstitü, 1981 yılında tüm dünyadaki insanların yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olmak adına "Daha İyi Beslenme için Bilim’i teşvik etmek amacıyla kurulmuştur.

Beslenme eğitiminde dünya lideriyiz

Biz, aralarında PubMed listesinde yer alan Workshop Book serisi ve Annales Nestlé'nin de bulunduğu yayınlarımız ile dünyanın en büyük özel beslenme bilgileri yayıncılarından biriyiz. Beslenmeyle ilgili geniş yelpazeye yayılmış konularda bilgi edinmenin yanı sıra uluslararası arenada düzenlediğimiz ve ev sahipliğini yaptığımız kitleler tarafından kabul gören bilimsel atölye çalışmaları ve sempozyumlar yoluyla bu bilgileri paylaşırız. Bu etkinliklerin amacı, bulgularımızı dünya genelinde erişilebilir kılmaktır. Bu nedenle, etkinliklerde yapılan sunumlara, çevrimiçi videolar ve yayınlar yoluyla da ulaşılabilir. Bu bilgilere erişim ücretsizdir ve 300.000'nin üzerinde kişi NNI üyesi olmayı seçmiştir.

Beslenme topluluğunu destekliyoruz

Eğitim, bilgi paylaşma ve beslenmenin yaşamın her aşamasına etkisi olduğunun dünya çapında daha iyi anlaşılmasını sağlama stratejimizin önemli bir parçasıdır. 1981 yılından bu yana, başta anne ve çocuk sağlığı ve beslenmesi alanında çalışanlar olmak üzere dünyanın her köşesinden genç doktorlara ve bilim insanlarına sunulan burslara ve bilimsel araştırma ödüllerine destek veriyoruz. Aynı zamanda doktorlar, hemşireler ve beslenme uzmanları dahil olmak üzere farklı alanlardaki sağlık hizmetleri çalışanlarına sunulan akredite* kesintisiz eğitim programlarını destekliyoruz.

NNI topluluğumuza katılın

Beslenme bilimi alanındaki en son araştırmalara ücretsiz erişmek için kaydolun. Alanının önde gelen uzmanlarından özel videolara, kapsamlı yayınlara erişin ve akredite* kesintisiz eğitim programlarından faydalanın. Hızlı ve kolaydır; başlamak için sadece e-posta adresinizi girmeniz yeterli.

Sohbete bizi Twitter'da @NNInstitute hesabından takip ederek ve Facebook'ta beğenerek de katılabilirsiniz.

* seçilen ülkelerde